• SENSOZABAWA TO WAŻNA SPRAWA

Innowacja pedagogiczna "Sensozabawa to ważna sprawa"Zajęcia psychoruchowe z elementami integracji sensorycznej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci powstał program innowacji pedagogicznej "Sensozabawa to ważna sprawa". Celem programu jest dostarczenie dzieciom poprzez zabawę różnorodnych bodźców wspomagających integrację sensoryczną, by usprawnić ich rozwój psychoruchowy. Celem ogólnym zajęć jest wykorzystanie aktywności ruchowych do zwiększenia efektywności procesów uczenia się oraz poprawy funkcjonowania dzieci w sferze emocjonalnej i interpersonalnej.

Atrakcyjność innowacji polega na udziale dzieci w "dobrej zabawie" stymulującej ich zmysły. Własna aktywność, doświadczanie i ruch są główną formą zajęć. Rodzaje aktywności uwzględniają zarówno motorykę dużą (zajęcia ruchowe) jak również motorykę małą (papieroplastykę, origami). Podczas zajęć dzieciom dostarczane są różnego rodzaju bodźce (wzrokowe, słuchowe, smakowe, dotykowe, proprioreceptywne, z zakresu równowagi i ruchu).  Zastosowane metody pracy umożliwiają dzieciom rozwój takich umiejętności jak kreatywność, planowanie, logiczne myślenie, komunikacja, precyzja ruchów z zakresu motoryki małej i dużej. Przyczynią się również do utrwalenia schematu ciała. Sensozabawa to przede wszystkim świetna zabawa!